Top 10 Najpiękniejszych wiosek w Europie

Zmęczony życiem w mieście? A może wybierzesz się na wakacje do wiejskiej wioski? Miejsce ze świeżym powietrzem, słodką wodą i wieloma pięknymi krajobrazami. Na szczęście Europa jest domem dla jednych z najbardziej malowniczych wiosek na świecie. Poniżej znajduje się 10 najpiękniejszych wiosek w Europie.

10. Bosa, Oristano, Włochy

Bosa to małe, malownicze nadmorskie miasteczko położone na niewielkim wzgórzu na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii we Włoszech. Zbudowany jest wokół imponującego średniowiecznego zamku Castello Malaspina. Przez miasto Bosa przepływa również rzeka Temo, jedyna żeglowna rzeka na Sardynii. To magiczne małe miasteczko jest również znane ze swojego dziedzictwa, kultury i piękna architektonicznego.

Żywe, wielobarwne domy na tle zamku Malaspina w mieście są naprawdę zapierającą dech w piersiach scenerią. W dzielnicy Sa Costa, w historycznym centrum miasta Bosa można zobaczyć niesamowite średniowieczne uliczki i kamienne schody. W historycznym centrum miasta znajdują się również udogodnienia takie jak kawiarnie, restauracje i bary.

Z zamku Malaspina na szczycie wzgórza można podziwiać piękno miasta Bosa w najlepszym wydaniu. Oprócz piękna architektonicznego Bosa jest również spokojnym miastem. Lokalni są tacy przyjacielscy. W pobliżu miasta znajdują się również liczne plaże. Marina Bosa jest najbliższą i najczystszą plażą w pobliżu miasta Bosa. Piękno architektoniczne, wartość kulturowa i historyczna miasta Bosa przyciągają również turystów z całego świata.

9. Cochem, Nadrenia-Palatynat, Niemcy

Cochem to tradycyjne niemieckie miasto położone w pięknej dolinie rzeki Mozeli w południowo-zachodniej części kraju. To małe miasteczko jest doskonałym miejscem na wakacje, które może zaoferować wiele fascynujących rzeczy do odkrycia. Cochem słynie z przepięknej doliny rzecznej, malowniczych winnic i domów z muru pruskiego.

Zamek na szczycie wzgórza Cochem z widokiem na dolinę rzeki jest ikoną miasta. Widok na dolinę Cochem z zamku jest po prostu niesamowity. Oprócz tych wszystkich atrakcji miasto Cochem ma przyjemny, łagodny klimat. Jazda na rowerze jest najlepszym sposobem na poznanie piękna tego miasta. Jedna przejażdżka wzdłuż pięknych dolin rzecznych i winnic miasta Cochem może być dla Ciebie wielkim przeżyciem.

8. Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk to tradycyjna wioska rybacka położona w południowo-wschodniej części Malty. Wioska ta słynie z rynku rybnego i kolorowych łodzi pływających po jej porcie. Łodzie te nazywane są „Luzzus” i mają duże znaczenie w codziennym życiu wioski. Mają też długą historię. Miejscowi są używani w Luzzus od 800 r. p.n.e.

Możesz zobaczyć mityczne oczy Ozyrysa namalowane na każdym Luzzusie. Mieszkańcy wierzyli, że pomalowane oczy Boga mogą chronić swoje łodzie przed złem.Marsaxlokk jest również historycznie ważną wioską. Na wzgórzu Tag-Silg w Marsaxlokk znajdują się pozostałości megalitycznej świątyni. Z tego wzgórza znaleziono również wiele narzędzi z epoki brązu.

We wszystkie niedziele targ rybny w Marsaxlokk jest zatłoczony. Jako Marsaxlokk, ładna wioska rybacka, można tam delektować się pysznymi owocami morza. Wioska ta posiada wiele dobrych restauracji i kawiarni.

7. Murren, Bernese Oberland, Szwajcaria

Murren jest wspaniałą górską wioską położoną na wysokości 5413 stóp, w Oberlandii Berneńskiej w Szwajcarii. Jest to najwyżej zamieszkana wioska w kantonie miasta Berna. Z tej górskiej wioski można podziwiać piękne trzy słynne szczyty alpejskie – Monch, Eiger i Jungfrau. Wioska ta słynie z niezrównanej scenerii i idealnego miejsca dla skoczków bazowych.

Murren to wioska wolna od samochodów. Z doliny Lauterbrunnen (znajdującej się u podnóża miejscowości Murren) można dojechać do tej górskiej miejscowości kolejką linową. Nawet na tak dużej wysokości można znaleźć usługi takie jak bank, poczta, remiza strażacka, centrum kryzysowe, szkoła, biuro turystyczne, kawiarnie, apartamenty wakacyjne i restauracje.

Prawie wszystkie piękne budynki w wiosce Murren zbudowane z drewna. Hotele w stylu chalet w tej wiosce również mają niepowtarzalny wygląd.Oprócz zapierających dech w piersiach widoków na szczyty alpejskie i krajobrazy, we wsi znajdują się również 200-kilometrowe szlaki spacerowe.

6. Gasadalur, Wyspy Owcze, Dania

Gasadalur to malutka wioska położona na Wyspie Mykines na archipelagu Wysp Owczych. Położony na skraju wysokiego klifu i otoczony szczytami wysp Mykines Gasadalur jest zdecydowanie jedną z pięknych wiosek na Ziemi. Ze względu na oddalenie, ta wioska ma tylko 18 mieszkańców. Nawet jeśli osada wioski w wyjątkowej lokalizacji z widokiem na morze zapiera dech w piersiach.

Do czasu otwarcia tunelu do wioski w 2004 r. mieszkaniec Gasadalur musiał przejść 200-metrową górę, aby dotrzeć do swoich domów. Dziś tunel o długości 4,9 km ułatwia dojazd do wioski i otwiera drzwi do turystyki.

Nic dziwnego, że dochód z dochodów mieszkańców Gasadalur opiera się głównie na rybołówstwie. Unikalna osada wsi przyciąga również turystów z całego świata.

5. Giethoorn, Niderlandy

Giethoorn to ładna, spokojna wioska położona w holenderskiej prowincji Overijssel. Jest to wioska wolna od samochodów. W tej wiosce zamiast dróg można znaleźć piękne kanały. Podobnie jak w Wenecji, ziemie Giethoorna łączy około 150 mostów. Ponieważ wioska ta ma tak wiele podobieństw do Wenecji, została nazwana Wenecją Holandii.

Wioska Giethoorn jest tak spokojna i zielonkawa. W przeciwieństwie do zatłoczonych miast, w tej wiosce można cieszyć się głęboką ciszą. Jest całkowicie wolny od hałaśliwych samochodów.

Do tej pięknej wioski można dotrzeć pieszo, rowerem lub kajakiem. Giethoorn ma 98-kilometrowe trasy kajakowe. Również łodzie elektryczne, które można wynająć w tej miejscowości, są wolne od hałasu. Jest przyjazny dla środowiska i nazywany „szeptem chlubi się”.

Giethoorn jest również jednym z najbardziej zielonych miejsc w Holandii. Otacza go rozległy park narodowy De Weerribben-Wieden, w którym rośnie wiele drzew. Atmosfera w wiosce Giethoorn jest również bardzo czysta jak otoczenie.

4. Bibury, Anglia, Wielka Brytania, Wielka Brytania

Bibury to urocza wioska położona nad brzegiem rzeki Coln w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. Kiedyś słynny angielski projektant William Morris opisał Bibury jako „najpiękniejszą wioskę w Anglii”. XVII-wieczne kamienne chałupy i piękna rzeka Coln przepływają przez wieś i są głównymi atrakcjami w Bibury. Jest to również najbardziej sfotografowane wioski w Anglii.

Kamienne domki w tej wiosce znane są jako domki szeregowe Arlington. Domki te zostały zbudowane w XIII wieku jako monastyczny magazyn wełny. W XVII wieku ten sklep z wełną przekształcił się w domki Weavera.

Kolejną atrakcją miejscowości jest założona w 1902 roku farma pstrąga Bibury. Gospodarstwo chroni liczne łabędzie, zimorodki, kaczki i gęsi. Każdego roku w tej farmie odbywa się tarło około 10 milionów pstrągów tęczowych. Oprócz tych wszystkich atrakcji, w wiosce Bibury panuje spokojna i spokojna atmosfera.

3. Freudenberg, Ren-Westfalia, Niemcy

Freudenberg jest pięknym, średniowiecznym miastem położonym w niemieckiej prowincji Ren-Westfalia. To małe miasteczko zajmuje tylko 93 kilometry kwadratowe powierzchni. Można go nazwać najpiękniejszym małym miasteczkiem w Niemczech. Ponieważ otoczenie drewnianych domów w malowniczym krajobrazie miasta z pewnością sprawi, że nie będziecie mówić. Co ciekawe, prawie wszystkie domy w mieście mają tę samą wielkość i wzór.

Czyste i dobrze utrzymane ulice Freudenbergu ułatwiają zwiedzanie miasta pieszo. Jakość powietrza w tym mieście jest po prostu wyjątkowa. Alter Fleken jest najważniejszą i najstarszą częścią miasta. Większość domów w mieście koncentruje się na tym obszarze. Oprócz wspaniałej scenerii domów można tu podziwiać piękne krajobrazy i pyszne potrawy z Freudenbergu.

2. Hallstatt, Austria

Położony pomiędzy malowniczym jeziorem Hallstatt i wysokimi górami Dachstein Hallstatt jest spektakularną wioską alpejską, którą warto odwiedzić.Niewiarygodnie piękna wioska nad jeziorem jest jednym z najbardziej sfotografowanych miejsc w Austrii. Oprócz pięknej osady, miejscowość ta ma duże znaczenie historyczne. Hallstatt posiada jedną z najstarszych kopalń soli na świecie.

Złoża soli w wiosce znajdują się już w 2 wieku p.n.e. Muzeum w wiosce Hallstatt jest również domem dla 7000 letnich artefaktów. Ze względu na znaczenie historyczne i piękno architektoniczne UNESCO został uznany region alpejski Hallstatt-Dachstein za obiekt światowego dziedzictwa kulturowego w 1997 roku.

Podczas spaceru po Hallstatt można poczuć bardzo spokojną atmosferę. Ta wioska jest wolna od hałasu pojazdów. Ulice we wsi są wąskie i czyste. Prawie wszystkie domy w Hallstatt wykonane z drewna i wyglądają niesamowicie. Wioska ma wiele ciekawych zabytków do zaoferowania. Jazda łodzią w jeziorze Hallstatte jest główną działalnością turystyczną we wsi. Widok na Hallstatt z jeziora to również niesamowity widok.

1. Reine, Nordland County, Norwegia

Położona pomiędzy dramatycznymi klifami i zalewanymi błękitem zatokami norweska wioska rybacka Reine naprawdę zasługuje na miano „najpiękniejszej wioski” na świecie. Znajduje się na wyspach Lofoten w hrabstwie Norland. Dla turystów ta wioska wygląda jak magiczna kraina. W tle majestatycznych Reinefjorden otoczenie kolorowych chatek rybackich na brzegu jest po prostu niewiarygodnie piękną scenerią.

Reine jest również spokojną i cichą wioską. Populacja tej wioski wynosi tylko 300 osób. Jednak wyjątkowe położenie i zapierający dech w piersiach piękny krajobraz sprawiły, że jest to jedno z głównych miejsc turystycznych na wyspach Lofotów.

W wiosce Reine jest wiele rzeczy, którymi można się delektować. Niektóre z najlepszych wędrówek po wyspach Lofoten są bardzo blisko wioski Reine. Jako że ta wioska położona w kole podbiegunowym, możesz cieszyć się zapierającym dech w piersiach pokazem świateł północnych. Jazda na rowerze, spływ kajakowy, obserwacja wielorybów i obserwacja ptaków to kolejne popularne zajęcia turystyczne w miejscowości Reine.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *