Najpiękniejsze parki narodowe w Niemczech

Niemcy, kraj niezwykle zróżnicowany, z wieloma atrakcjami, mają również wiele pięknych parków narodowych, które zdecydowanie warto odwiedzić. Chociaż nie są one prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o kraju, to jednak zróżnicowane krajobrazy i nieskazitelnie chronione środowiska z pewnością przyciągną Cię w czasie i czasie, takie jest ich naturalne piękno. Od rozległego Schwarzwaldu po wybrzeże Morza Północnego; tutaj znajdują się najpiękniejsze parki narodowe w Niemczech.

Park Narodowy Harz

Dziki i cudowny Park Narodowy Harz to rozkosz dla miłośników przyrody, którzy chcą odkryć nieokiełznaną i nietkniętą część świata. Podobnie jak w przypadku strefy zdemilitaryzowanej między Koreą Północną i Południową, park ten był wcześniej częścią granicy między Niemcami Wschodnimi i Zachodnimi, co przyczyniło się do zachowania jego ekosystemu, pozostawiając go do rozkwitu. Pokryty prawie całkowicie w lesie, park zawiera również część pasma górskiego Harz, w którym znajduje się nieuchwytny ryś i jeleń. Dziwaczny pies racoon może być również widziany czasami w tym gorącym punkcie bioróżnorodności.

Park Narodowy Eifel

Położony na zachodniej granicy z Belgią, ten park narodowy został w pewnym momencie mocno wylesiony z powodu produkcji węgla drzewnego. Obecnie podejmowane są starania o ponowne zasiedlenie parku rodzimymi gatunkami drzew w celu przywrócenia go do pierwotnego ekosystemu. Pozostają też inne pozostałości z przeszłości; z powodu min przeciwpiechotnych zasianych w czasie II wojny światowej części parku, które pozostają niebezpieczne, są niedostępne dla zwiedzających. Jednak z ponad 240 kilometrami szlaków i ścieżek dla turystów pieszych i rowerzystów do zwiedzania, ten ogromny park oferuje odwiedzającym możliwość prawdziwego zanurzenia się w przyrodzie. Wokół lasów i wzgórz przeplatają się rozkoszne rzeki i jeziora, które tylko wzbogacają krajobraz Parku Narodowego Eifel.

Park Narodowy Kellerwald-Edersee

Starożytne lasy bukowe i piękne zielone wzgórza sięgające tysiącleci wstecz, Park Narodowy Kellerwald-Edersee jest przesiąknięty historią. Podczas gdy jezioro Edersee z jego olśniewająco błękitnymi wodami stanowi centralny punkt parku, mnóstwo ścieżek, które wężem wdzierają się do lasu, przeniesie Cię do ukrytych klejnotów rozsianych wśród zarośli. Formacja skalna z ostatniej epoki lodowcowej powoli łączy się i przechodzi w bujne łąki, zanim krzewy i sadzonki zamienią się w pełnowartościowe lasy. Na jeziorze miłośnicy sportów wodnych w pełni wykorzystują jego nieskazitelną wodę, podczas gdy czciciele słońca spędzają czas na otaczających je plażach, wygrzewając się w słońcu. Wędrowcy powinni udać się do lasu, aby zobaczyć zwierzęta endemiczne dla danego obszaru, takie jak dzik, nietoperze i wiele różnych typów ptaków.

Obszar Zalewu Pomorza Zachodniego

Przytulając wybrzeże Bałtyku, żaden inny park narodowy w Niemczech nie jest taki jak ten. Jego surowy urok i niedbała linia brzegowa tworzą charakterystyczny i dziwnie piękny krajobraz. Zimne wody lądujące na brzegu i duże fale rozbijające się o klify, Park Narodowy Obszaru Zalewu Zachodniopomorskiego wywołuje w Tobie uczucie podziwu dla czystej siły natury na Twoich oczach. Plaże powoli wznoszą się z Bałtyku, po czym zamieniają się w trzęsawisko leśne, które wygląda tak, jakby zostało zdmuchnięte przez silne wiatry. U wybrzeży, wyspy wznoszą się dramatycznie wśród morskiego sprayu i ptaki płaczą dramatycznie nad głową w dzikim i nieokiełznanym parku. Nie trzeba dodawać, że zwiedzanie tego unikalnego ekosystemu jest niezapomnianym przeżyciem. Jelenie i dziki wędrują po lasach i każdego roku ponad 30.000 migrujących żurawi schodzi na teren parku, by odpocząć przed kontynuacją swojej epickiej podróży.

Park Narodowy Morza Wattowego w Hamburgu

Rozciąganie jak najdalej od oka, gdy słońce świeci od wody, nie jest od razu jasne, gdzie kończą się brzegi błota i piasku, a zaczyna się Morze Północne.Położony w pobliżu Hamburga, na północy kraju, park zawiera trzy wyspy, które wraz z rozległymi błotnistymi płaskowyżami tworzą większość obszaru. Malownicze i dzikie, naturalne piękno na wystawie jest oszałamiające i świetnym sposobem na doświadczenie go jest wycieczka łodzią po zimnych wodach północnych. Ważny obszar lęgowy dla różnych gatunków ptaków, będziesz zaskoczony ogromną liczbą ptaków, które nazywają ten obszar swoim domem. Również foki mogą być dostrzeżone przez frolicking w wodach lub basking w słońcu na piaszczystej ławicy. Miłośnicy historii powinni udać się na wyspę Neuwerk, aby w ciekawy sposób spojrzeć w przeszłość. Znajdziesz tu starą warowną wieżę pochodzącą z czasów potężnej i wpływowej Hanzy, która rządziła okolicą.

Bawarski Park Narodowy Lasów Państwowych

Bioróżnorodność, na którą składają się niekończące się lasy, głębokie jeziora i wzniosłe góry; łatwo zrozumieć, dlaczego Las Bawarski był pierwszym parkiem narodowym założonym w Niemczech. Nietknięta i nieokiełznana przyroda na wystawie sprawia, że jest tu wiele ścieżek i szlaków, którymi można się delektować. Wędrówka po starożytnych lasach jest jak wejście do bajki, takiej magicznej atmosfery, jaką dają lasy. Podczas gdy przeważająca część parku pokryta jest lasem, niekiedy różne skaliste szczyty przebijają się przez baldachim i spokojne jeziora wyłaniają się między spokojnym i cichym lasem, dając poczucie spokoju.

Park Narodowy Black Forest

Ze wspaniałymi pagórkami porośniętymi zielonym lasem, dziewicze środowisko Parku Narodowego Czarnego Lasu jest tym, co przyciąga turystów do tego obszaru. Bujne liście w pięknych odcieniach różnych zieleni, żółci i czerwieni tworzą mozaikę kolorów przed oczami. Krystalicznie czyste strumienie i bełkoczące potoki przecinają las i odbijają wypełnione chmurami niebo powyżej; odwiedzenie tego parku jest wejściem w spokojny i spokojny świat przyrody pełen kolorów i życia. Doskonale zachowany i chroniony, ekosystem pozostaje niezmieniony od wieków i jako taki jest piękny do odwiedzenia, ponieważ daje poczucie aktualności. Z licznymi szlakami ukrytymi wśród starożytnych drzew, zatracić się w przyrodzie i powoli podążać ścieżkami. Wspaniałym miejscem, do którego należy się udać, są imponujące wodospady Allerheiligen; spuszczając kaskady ze zbocza wzgórza, czuje się, jakby zawsze tam były.

Park Narodowy Jasmund

Podobnie jak w przypadku White Cliffs of Dover w Wielkiej Brytanii, park ten charakteryzuje się przede wszystkim olśniewającymi białymi klifami, które wychodzą na Morze Bałtyckie. Sięgające aż do wysokości 117 metrów (384 stóp), te zaskakująco błyskotliwe klify mają piękne lasy bukowe rosnące na ich szczycie, co sprawia, że można tu odbyć wspaniałe spacery i przejażdżki rowerowe. Szczególnie warty zwiedzenia jest Szlak Pieszy Parku Narodowego Jasmund, który poprowadzi Cię przez różnorodne ekosystemy, jak również wzdłuż szczytów klifów. Dramatyczny krajobraz trzeba zobaczyć, aby uwierzyć, a niezapomnianym sposobem obejrzenia parku jest zabranie go na wody. Doskonałe niebieskie fale pod tobą i białe klify odbijające się od powierzchni i zielone drzewa spoglądające przez krawędź, ta wymarzona sceneria na zawsze pozostanie w twoim umyśle.

Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej

Położony na dalekim wschodzie kraju, na granicy z Republiką Czeską, ten niesamowity park jest po prostu oszałamiający do odwiedzenia. Jego skaliste krajobrazy, zróżnicowane ekosystemy i pogrążające się kaniony są cudowne do odkrycia, a odwiedzający Saksoński Szwajcarski Park Narodowy pokochają wszystkie niesamowite widoki na wystawie. Aby uzyskać wspaniały widok na park, goście powinni udać się do Carolafelsen, gdzie zostaną powitani panoramicznymi widokami na wąwozy i lasy w dole. W parku roztacza się wiele spektakularnych widoków i ponad 100 kilometrów szlaków wędrownych; często będziesz miał piękne otoczenie dla siebie. Wspinacze również uwielbiają saksońską Szwajcarię, ponieważ formacje geologiczne i wychodnie skalne zapewniają dramatyczną i zróżnicowaną wspinaczkę.

Park Narodowy Berchtesgaden

Teraz, gdy widzieliśmy północ, wschód i zachód Niemiec, nadszedł czas, aby udać się na południe do Parku Narodowego Berchtesgaden.W jego sercu leży jezioro Konigssee, ogromne jezioro otoczone pięknymi, szarymi, pokrytymi śniegiem górami. Wysokie góry Alp są oszałamiające, ponieważ dominują w parku z ich cechami nitowania. Poniżej szarej ściany skalnej, morze ciemno zielonych drzew pokrywa niższe góry na tyle, na ile oko widzi. Doskonałe zdjęcie, każdy napotkany krajobraz jest bardziej zapierający dech w piersiach niż poprzedni; taka jest niesamowita sceneria na pokazie. Udaj się do jednego z górskich schronisk i spoglądaj przez doliny, jedząc obfity obiad. Alternatywnie można wybrać się na szlaki górskie, aby z bliska przyjrzeć się florze i faunie, które czynią ten obszar tak urokliwym. Bezkonkurencyjny i niedościgniony w Niemczech, udaj się do Berchtesgaden w poszukiwaniu najlepszych parków narodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *