Najbardziej malownicze górskie miasta w Europie

Chcesz odwiedzić ciekawe małe miasteczka w Europie, ale nie wiesz dokąd się udać? Dziś jest twój szczęśliwy dzień, ponieważ zebraliśmy jedne z najlepszych miejsc do zobaczenia w Europie, szczególnie dla tych, którzy nie mogą się powstrzymać przed rozkoszowaniem się malowniczymi widokami.

Dla wielu osób w Europie urlop oznacza spędzenie tygodnia w nadmorskim mieście, pływanie i leżenie w słońcu oraz korzystanie z wolności od ruchliwych miast, w których pracują. Na szczęście, morza nie są jedynymi popularnymi miejscami wypoczynku w Europie: turyści i urlopowicze wolą odwiedzać także mniejsze miasta w Europie, obok tradycyjnego chillingu nadmorskiego. Chodzenie i noszenie plecaka przez cały dzień nie jest dla wielu, ale nagroda jest naprawdę warta zachodu. Nie wspominając o niezrównanym uroku tych małych miasteczek: nie sposób zgubić się na ulicach, miejscowi są przyjaźni i pomocni, a w drzewach słychać ćwierkanie ptaków.

Lista górskich miast:

  1. Chamonix, Francja
  2. Cortina d’Ampezzo, Włochy
  3. Bled, Słowenia
  4. Interlaken, Szwajcaria
  5. Zakopane, Polska
  6. Innsbruck, Austria
  7. Garmisch Partenkirchen, Niemcy

Potęga tych górskich miast Europy jest w istocie niedoceniana. Nie tylko zapewniają spokojne i relaksujące środowisko dla osób zestresowanych, ale również zapraszają nas do wyjścia poza nasze strefy komfortu. Mogę sprawdzić swoje ograniczenia w bezpiecznym środowisku, ale z dala od znanych mi twarzy i otoczenia, w które się rozwinęłam.

Zejście ze szlaku i unikanie zatłoczonych stolic na weekend ma swoją magię, zwłaszcza gdy wszystko, czego potrzebujesz, to przestrzeń do oczyszczenia umysłu. Na szczęście w dzisiejszych czasach łatwiej jest odwiedzić te mniej uczęszczane miejsca autobusem lub pociągiem.

Odwiedzając niektóre z tych przepięknych miast, poczujesz chłodną górską pogodę na skórze i możesz wziąć głęboki oddech zdrowego górskiego powietrza – nic dziwnego, że wielu przyjeżdża tu, aby wyleczyć się fizycznie i psychicznie. Mała podróż w wolniejszym tempie przynosi korzyści tylko umysłowi, ciału i duszy.

Uwielbiam chodzić, podziwiać panoramę: to prawdziwa uczta dla oczu. W tych urzekających alpejskich miastach można podziwiać wielowiekowe budowle i architekturę, a także wybrać się na wycieczkę po pobliskich wzgórzach górskich. Bardzo łatwo jest również spotkać się i połączyć siły z innymi podróżnikami, szczególnie w przypadku trudniejszych wycieczek, aby zobaczyć atrakcje Europy i cieszyć się naturalnym pięknem z dala od zgiełku i zgiełku życia w mieście. To zawsze są najzabawniejsi ludzie, którzy spotykają się tutaj, więc nigdy nie wiadomo, jak zakończy się podróż, czasami jest to degustacja wina i śmiech przez cały wieczór po całodziennej wędrówce.

Obecnie, decydując się na to, co zobaczymy w Europie następnym razem, zawsze sprawdzam również mniejsze miejsca docelowe. Są one mniej zatłoczone, bardziej przystępne cenowo i mają zapierającą dech w piersiach panoramę, której nie widać nigdzie indziej. Ponadto, jeśli wolisz jeździć na łonie natury od czasu do czasu, weekendowa wycieczka do alpejskich miasteczek może zaspokoić Twoją wędrówkę, ponieważ są one idealne do znalezienia najbardziej wymagających i mniej znanych tras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *