Autobus vs samolot – Dlaczego autobusy wygrywają za każdym razem

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobały mi się w mojej ostatniej podróży Greyhound była łatwość, z jaką przywieziono mnie autobusem. Pojawiasz się pół godziny przed odjazdem autobusu i musisz tylko raz pokazać kierowcy swój bilet, zanim wysiądziesz. Nie musisz się martwić o stresujące linie na lotnisku, limity bagażowe, parkowanie na lotnisku, ani odprawę! W rezultacie oszczędzasz czas, wysiłek i rozsądek (wszystko to jest kluczowe w podróży, zwłaszcza ta ostatnia!).

Woda jest łatwo dostępna (i przyjazna dla środowiska)

Nie wiem jak ty, ale za każdym razem, gdy muszę uzupełnić butelkę z wodą w samolocie, hostessy powietrzne wydają się tajemniczo znikać na jakiś czas. Nie tylko to, ale jeśli zapomnisz o swojej butelce z wodą i będziesz potrzebował jej zakupić w samolocie, koszty mogą czasami doprowadzić do zatrzymania akcji serca.

Podróżując na Greyhound, byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że na tyłach większości moich autokarów znajdowała się chłodnica wody. Mogłem wypić tyle, ile potrzebowałem w długiej podróży, i być w stanie napełnić butelkę, kiedy tylko było to konieczne.

Było to wspaniałe, ponieważ oznaczało, że nie będę musiał kupować wielu plastikowych butelek na wodę przez cały czas trwania podróży i będę mógł ponownie wykorzystać moją butelkę na czas jej trwania (kolejna niesamowita, ekologiczna wskazówka dla podróżujących).

Autobusy są bardziej malownicze

Ściąganie fotela przy oknie w samolocie różni się od wsiadania do autobusu. Jazda autobusem Greyhound jest idealna do odwiedzenia więcej niż jednego miasta lub miasteczka z dala od utartych szlaków, ponieważ w rzeczywistości można zobaczyć unikalne miejsca, przez które się podróżuje. W Australii te podróże mogą pochwalić się całą gamą górskich panoram, lasów deszczowych, jezior, kolorów pustyni i świateł miejskich. Dzięki temu łatwiej jest odkryć wiele cudów, które Australia ma do zaoferowania, bez konieczności samodzielnego prowadzenia samochodu. To są te widoki, które można by przegapić podróżując samolotem, a są one tego warte.

Autobusy są bardziej komfortowe

Jeśli chodzi o transport, to autobusy Greyhound są zdecydowanie najwygodniejsze w podróży, jaką kiedykolwiek odbyłem. Nie ograniczasz się do niepokojących, obciążających życie rozmiarów foteli lotniczych. Zamiast tego masz wygodny, skórzany fotel, który zawsze będzie miał przewagę nad starą, szorstką tkaniną i guzowatymi poduszkami siedzeń, które zapewniają samoloty. W większości przypadków autobusy nie będą wystarczająco pełne, więc będziesz musiał usiąść obok kogoś, abyś otrzymał luksus dwóch miejsc dla siebie.

Doskonale nadaje się do rozłożenia i wygodnego wypoczynku podczas nocnych wycieczek.

Podobnie jak fotele w samolotach, fotele w autobusach nachylają się dla większego komfortu, ale zamiast małych, nierównomiernie rozmieszczonych okien, które zwykle widzimy w samolotach, towarzyszą im również duże, panoramiczne okna. Dużo łatwiej jest usiąść, zrelaksować się i cieszyć się widokiem.

Więcej miejsca na nogi niż w samolotach

Siedzenia w samolotach są bardzo blisko siebie, co zmusza do wielogodzinnych ciasnych nóg. Podróżując na Greyhound, zauważyłam, że przestrzeń na nogi jest ogromna, dzięki czemu łatwiej jest mi się czuć komfortowo i w razie potrzeby rozciągać. Były tam nawet podnóżki, które sprawiały, że spanie było tak komfortowe, jak to tylko możliwe.

Jeśli pomieszczenie na nogi nadal Cię denerwuje w autobusie, możesz swobodnie przenieść się do innego rzędu, aby porozmawiać z kimś innym lub skorzystać z pokładowej toalety, kiedy tylko chcesz. Samoloty często wymagają, abyś siedział na siedząco z powodu turbulencji lub innych utrudnień, ale jedynym wymogiem w autobusie jest zapięcie pasów bezpieczeństwa (wiesz, przepisy drogowe i w ogóle).

Możesz zaczerpnąć świeżego powietrza

Jedną z rzeczy, których najbardziej nienawidzę w samolotach, jest uczucie zamknięcia w pudle. Przez wiele godzin brak świeżego powietrza sprawia, że czuję się naprawdę chora. Odwodnienie jest dodatkowym utrudnieniem w samolotach z powodu braku wilgoci w powietrzu na wysokości, na której lecisz. Dla mnie zawsze prowadzi to do zmęczenia i migreny.

Na Greyhound, regularne przystanki pomagają zachować świeżość podczas całej podróży. Co kilka godzin masz możliwość rozprostować nogi, wybrać się na wędrówkę i oddychać świeżym powietrzem.

Przyjazny dla budżetu

Nie jest tajemnicą, że podróżowanie samolotem może być naprawdę drogie. Zwłaszcza loty krajowe na terenie Australii.

Ale podróżując autobusem, firmy takie jak Greyhound oferują idealną, przyjazną dla budżetu alternatywę. Dzięki specjalnym przepustkom, takim jak Whimit pass, Twoja podróż będzie tańsza, większa i dalej niż możesz sobie wyobrazić.

Whimit jest najlepszą przepustką podróżną, ponieważ daje Ci nieograniczony dostęp do najbardziej rozbudowanej sieci autokarowej Australii na każdej trasie i w każdym kierunku, na wybrany przez Ciebie okres czasu. Istnieją karnety Whimit 15-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe i 120-dniowe, które oferują pełną elastyczność. Aby dowiedzieć się więcej o moich ostatnich doświadczeniach z podróżami z Greyhound Australia, sprawdź mój najnowszy wpis na blogu: Odkrywanie z Greyhound Australiaâs 30-dniowy Whimit pass.

Free-wifi

WiFi zazwyczaj dostarczane jest za dodatkową opłatą w samolotach, ale większość nowoczesnych autobusów, takich jak Greyhound Australia, ma już ustawione WiFi. Jeśli nie, to często może być wymagane bez dodatkowych opłat.

Podróżując autobusem, możesz zabrać ze sobą laptopa, przytulić się i nadrobić zaległości w pracy lub Netflix binges, będąc cały czas połączonym. A czy jest lepsze miejsce, aby utrzymać połączenie i być na bieżąco niż w jednym z długodystansowych autobusów Greyhound, z pięknym australijskim krajobrazem jako tło. O wiele lepsze niż siedzenie na fotelu w samolocie z niczym innym jak tylko chmurami do oglądania w dół.

Punkty ładowania

Jedyne punkty ładowania, jakie kiedykolwiek widziałem podczas lotu, to fantazyjne loty długodystansowe. Kiedy podróżuje się w kraju, są szanse, że nie będzie punktów ładowania na żadnym z twoich samolotów. Chociaż czas podróży w autobusach może być nieco dłuższy niż w przypadku lotu, masz możliwość rozrywki przez całą podróż bez ryzyka utraty całego akumulatora.

Opcje żywności i napojów są lepsze w autobusach

Nie wiem jak ty, ale pomysł jedzenia w samolocie przyprawia mnie o dreszcze w moim kręgosłupie. Może być tak, że opcje wegetariańskie nigdy nie są wspaniałe, albo że wyraźny zapach i uczucie pakowanego jedzenia doprowadza mój wrażliwy żołądek do szału, ale zawsze czuję się lepiej wiedząc, że mogę wybierać własne posiłki i przekąski podczas podróży autobusem.


Profesjonalne busy do Danii – tomexprzewozy.pl