10 niesamowitych miejsc w Europie

Europa to coś więcej niż tylko duże miasta. W Europie obfituje wiele cudów natury, a rozległa sieć kolejowa umożliwia zwiedzanie wielu bardziej odległych obszarów kontynentu. Góry, plaże, wodospady, kaniony, to tylko niektóre z nich – do wielu z nich można dotrzeć pociągiem.

Chamonix, Francja

Najwyższa kolejka linowa w Europie zaczyna się tutaj, wznosząc się na wysokość 3 842 metry, aby dotrzeć do Aiguille du Midi. Stąd można cieszyć się cappuccino z tarasu lub zjeść obiad podziwiając Mont Blanc – najwyższy szczyt Europy Zachodniej – oraz Alpy francuskie, szwajcarskie i włoskie. Po zdobyciu szczytu, wybierz się na przejażdżkę gondolą przez lodowiec Géant do włoskiego Pointe Helbronner. Do Chamonix z Lyonu można dojechać pociągami regionalnymi w nieco ponad cztery godziny. Musisz się połączyć w St-Gervais-les-Bains.

Krimml, Austria

Imponujący wodospad o wysokości 380 metrów. Ryk wody jest prawie ogłuszający. Wodospad jest łatwą 45-minutową wędrówką, ale istnieje wiele możliwości przedłużenia wędrówki. Położony w Parku Narodowym Hohe Tauern, można tu spędzić kilka dni na wędrówkach – są tu naprawdę wysokie szczyty i lodowce! Dojazd na ośnieżone szczyty i lodowce Krimmla pociągiem regionalnym z Salzburga z połączeniem w Zell am See. Nie są wymagane żadne rezerwacje, a cała podróż trwa tylko ponad trzy godziny.

Źródła termalne w Saturni, Toskanii, Włochy

Gorące źródła są prawdopodobnie wykorzystywane od tysięcy lat – pobliska brama rzymska pochodzi z II wieku p.n.e. Oprócz źródeł, w pobliżu znajdują się dwa wodospady. Źródła termalne są bezpłatne i otwarte przez cały rok. Najbliższą stacją kolejową jest Albinia. Stamtąd jest to 45-minutowa podróż autobusem do Manciano, a następnie 30-minutowa podróż autobusem do Saturni – warto się starać!

Dolomity, Włochy

Dolomity to pasmo górskie w północnych Włoszech z 18 szczytami sięgającymi prawie 3 000 metrów. Szeroki zakres aktywności w Dolomitach obejmuje turystykę pieszą, rowerową i paralotniarstwo. Albo spróbuj mojego ulubionego: Via Ferratas, które są trasami wspinaczkowymi z liną stalową. Ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza, Dolomity służą również jako tereny treningowe dla sportowców.

Salou, Hiszpania

75-minutowa regionalna podróż pociągiem na południe od Barcelony zawiezie Cię na plaże Salou, popularnego miejsca wypoczynku. Trudno jest pokonać śródziemnomorski klimat Salou, ciąg plaż, skaliste zatoczki i promenadę, dostosowaną do romantycznych spacerów. Będziesz również chciał zobaczyć Font lluminosa, fontannę znajdującą się na końcu nadmorskiej promenady. Wieczorami odbywają się tu pokazy muzyki i oświetlenia.

Fiordy Norwegii

Norweskie fiordy to jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów w całej Europie. Z Oslo należy wsiąść do pociągu Oslo-Bergen na stację górską w Myrdal, następnie przesiąść się na kolejkę Flåm i wyruszyć w spektakularną podróż pociągiem do stacji Flåm w najgłębszym zakątku fiordu Aurlands. Lonely Planet nazwała tę podróż pociągiem jedną z najlepszych podróży pociągiem widokowym Europy. Następnie możesz odbyć rejs statkiem po spokojnych fiordach z Flåm do Gudvangen.

Bled, Słowenia

Bled Gorge znajduje się zaledwie 4 km od Bled, miasta łatwo dostępnego pociągiem ze stolicy Słowenii, Lublany. Zjazd po 50-cio – 100-metrowych ścianach to najlepszy sposób na dobra zabawę :). Jakkolwiek ryzykowne to brzmi, jest bardzo bezpiecznym i popularnym zajęciem. Kiedy nadszedł czas na relaks, sprawdź jezioro Bled i obserwuj maleńką wyspę Bled, jedyną naturalną wyspę w całym kraju.

The Northern Lights, Szwecja

Abisko, Szwecja, jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć niezwykłe Światła Północy. Udaj się tam między listopadem a marcem, aby obserwować, jak natura oświetla niebo swoim spektakularnym pokazem światła. Ze Sztokholmu należy wsiąść do nocnego pociągu do Boden, a następnie do Abisko przez Kirunę. W okolicy są dwie stacje: Abisko Ostra i Abisko Turist station.

Park Narodowy Berchtesgaden, Niemcy

Można tu znaleźć jedne z najpiękniejszych krajobrazów górskich w całych Niemczech. Charakteryzujący się wysokimi szczytami górskimi i stromymi ścianami skalnymi, jest to jedno z moich ulubionych miejsc do wędrówek po całych Niemczech. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Jaskinia Lodowa Schellenbergera, która jest dostępna wyłącznie w ramach wycieczki z przewodnikiem. Można tam wybrać się na wędrówkę w nieco ponad trzy godziny lub skorzystać z kolejki linowej. Do Berchtesgaden można dojechać koleją dużych prędkości RailJet z Monachium do Salzburga w Austrii. Stamtąd jest 45-minutowa przejażdżka autobusem do parku narodowego.

Plaże Dubrownika, Chorwacja

W Dubrowniku jest plaża dla wszystkich. Piaszczysty, kamienisty lub skalisty, Dubrownik ma wszystko. Najbardziej popularne plaże to Banje, Uvala Lapad i Copacabana. Plaże te są również znane z życia nocnego. Możesz wybrać się na krótką przejażdżkę łodzią na Wyspy Elafickie i zwiedzić tam jeszcze więcej plaż. Lekcje nurkowania są świetną opcją w tej dziedzinie. Chorwacka linia kolejowa nie biegnie tak daleko na południe jak Dubrownik, ale można wsiąść do pociągu do Splitu, a następnie połączyć się z łodzią lub autobusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *